0915-1525010

info [at] impelant.com

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اگر تا کنون دنبال راه حلی برای پر کردن جای دندان از دست رفته تان بوده اید قطعا به ایمپلنت دندان، فکر کرده اید. هزینه ایمپلنت دندان از هزینه روکش دندان و سایر درمان های دندانپزشکی بیشتر است. زیرا هزینه های لابراتواری بیشتری نسبت به روکش دندان دارد. فیکسچر و قطعات پروتزی از جمله بخش هایی از ایمپلنت هستند که در لابراتوار ساخته می شوند.

در بین دندان های جلو، اگر فقط یک دندان از بین رفته باشد، از روش بریج یا پل استفاده می شود که یکی از مشکلاتی که این روش دارد این است که دو دندان مجاور نیز باید تراشیده شوند که آن ها سالم هستند و با این کار احتمال پوسیدگی آن ها نیز ایجاد می شود. مشکل بعدی تحلیل تدریجی استخوان است. این دو مشکل باعث شده که از روشی به نام ایمپلنت استفاده کنیم که هیچ کدام از این دو مشکل را ندارد.

در صورتی که بیش از یک دندان از دست رفته باشد، از پروتز متحرک استفاده می شود. این روش مشکل تراشیدن دندان های مجاور را ندارد اما چون پروتز متحرک با قلاب اطراف دندان های پایه قرار گرفته است، این کار منجر به لق شدن این دندان ها و یا حتی پوسیدگی آن ها می گردد. در این حالت هم بهترین کار، ایمپلنت دندان است، که این مشکل را برطرف می کند.

سه شنبه, 23 آبان 1396 ساعت 10:32

ایمپلنت دندان چیست؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

ایمپلنت دندان یک ریشه مصنوعی است که در استخوان فک کاشته می شود. سپس دندانپزشک می تواند تاج ها یا پل ها را به این "ریشه ها" متصل کند تا جای دندانی که افتاده است پر شود.

ایمپلنت ها به شکل پیچ هستند. ایمپلنت از جنس تیتانیوم است با قطر 3 تا 5 میلی متر و طول 8 تا 16 میلی متر.  معمولاً 3 تا 6 ماه طول می کشد تا ایمپلنت محکم به استخوان بچسبد و بعد از آن می توان دندان مصنوعی را متصل کرد. در برخی موارد ممکن است بتوانید این کار را زودتر انجام دهید.

ایمپلنت دندان

 

جایگزین های دندانی معمولاً از 3 بخش تشکیل شده اند

ایمپلنت به شکل پیچ در استخوان، یک قسمت پل مانند که از داخل لسه بیرون زده است و تاج که در بالای آن قرار می گیرد. بسته به تعداد دندان های مورد نظر برای کاشت، این مراحل به 4 تا 8 جلسه ویزیت نیاز دارد که شامل بررسی های اولیه دندانی است.

 

چرا باید از ایمپلنت استفاده کرد؟

 

از ایمپلنت ها برای جایگزین کردن دندان های افتاده در نتیجه جراحی، تخریب دندان ها، بیماری های لثه یا دندانی که افتاده اما دیگر در نیامده است )آژنسیس( استفاده می شود. اگر تعداد زیادی از دندانهایتان افتاده است پزشک می تواند چند ایمپلنت به عنوان پل بکارد یا اینکه از دندان مصنوعی متحرک استفاده کند. این مراحل توسط دندانپزشک به سرعت انجام می شود اما معمولاً کاشت ایمپلنت و اتصال آن به استخوان طول می کشد. مدت زمان انتظار در بیماران مختلف با یکدیگر متفاوت است.

 

چه کسی می تواند از ایمپلنت استفاده کند؟

 

ایمپلنت دندان روشی بسیار دقیق است و برای بسیاری از افراد فوق العاده خواهد بود. تعداد زیادی از افراد می توانند ایمپلنت کنند اما در موارد معدودی ممکن است میزان استخوان موجود در فک کافی نباشد، شرایط پزشکی خاصی وجود داشته باشد یا اینکه از داروهایی استفاده کنید که گزینه های موجود را محدود می کند. در افرادی که از توتون و تنباکو استفاده می کنند این احتمال وجود دارد که ایمپلنت های آنها شل شود و باید آنها را خارج کنند. دندانپزشکتان یک بررسی کامل بر روی دندان های شما انجام می دهد و اگر بتوانید از ایمپلنت استفاده کنید یا اگر سایر گزینه ها برایتان مناسب تر باشد به شما اطلاع خواهد داد.

 

ایمپلنت دندان چیست

 

مراحل انجام ایمپلنت به چه صورتی است:

 

. یک بررسی کامل با استفاده از تصویربرداری اشعه X و احتمالاً قالب گیری از دندان و مدل های استخوان آرواره )فک(.

 1. ایمپلنت با کمک جراحی در جای خود قرار می گیرد و در طول 3 تا 6 ماه به صورت طبیعی به استخوان می چسبد.
 2. ممکن است دندانپزشک ایمپلنت را تا زمانی که به استخوان بچسبد در زیر لثه پنهان کند. در این صورت برای اتصال پل در داخل لثه به یک عمل جراحی کوچک نیاز است.
 3. بعد از اینکه ایمپلنت محکم وصل شد، دندانپزشک یک قالب دندان تهیه می کند و یک متخصص امور دندان قسمت های تاج، پل یا دندان مصنوعی را می سازد.
 4. دندانپزشک بخش های نهایی را درون دهان قرار می دهد.
 5. چک آپ های بعد از ایمپلنت توسط دندانپزشک یا متخصص بهداشت دهان و دندان انجام خواهد شد

روشهای ایمپلنت

 

 

 

 

 

 

 

سه شنبه, 23 آبان 1396 ساعت 10:32

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

هزینه بر اساس تعداد دندان های مورد نیاز برای کاشت دندان یا نوع مراحل به کار رفته برای شما متفاوت خواهد بود. قبل از شروع این درمان قیمت تخمینی بر اساس موارد مختلف توسط دندانپزشک به شما اطلاع داده می شود. قیمت جایگزین کردن یک دندان با ایمپلنت بسیار بیشتر از جایگزین کردن آن با پل های ثابت قدیمی است )دندان مصنوعی( اما باید مراقب باشید که دندان سالم کناری نیفتد. در برخی موارد ممکن است از طریق طرح بیمه ملی نروژ در هزینه ایمپلنت دندان به شما کمک شود. دندانپزشک می تواند درباره قوانین و مواردی که شامل شرایط شما می شود اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهد

 

لازم است چه کاری انجام دهید؟

 

تمام اطلاعات سلامت مورد نیاز را در اختیار دندانپزشک قرار دهید تا مراحل جراحی به صورت ایمن انجام شود و دندانپزشک تصمیم گیری کند که آیا مشمول درمان با کمک هزینه بیمه می شوید یا خیر.

 • قبل و بعد از جراحی از دستورالعمل های ارائه شده توسط دندانپزشک پیروی کنید تا بهترین نتایج ممکن را از این نتایج داشته باشید.
 • در هفته های قبل از ایمپلنت و بعد از آن از مصرف توتون و تنباکو خودداری کنید.
 • برای اینکه تاج های ایمپلنت برای مدت زمان طولانی باقی بمانند بسیار مهم است که آنها را به درستی تمیز کنید.

ایمپلنت دندات

 

 

سه شنبه, 23 آبان 1396 ساعت 10:32

مراقبت از ایمپلنت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

 • ایمپلنت نوعی سرمایه گذاری مالی در امر سلامت شما است اما برای اینکه ماندگار باشد به مراقبت صحیح نیاز دارد.
 • پلاک های باکتری که پخش نشده روی لثه ها و در اطراف ایمپلنت باقی می مانند می توانند باعث ایجاد تورم لثه شده و در بدترین شرایط باعث شل شدن ایمپلنت شوند.
 • ایمپلنت ها نیز مانند دندان های طبیعی به تمیز کردن دقیق نیاز دارند. پلاک های موجود بر روی خط لثه و تاج ها را باید روزانه در هنگام صبح و شب ها قبل از خواب تمیز کنید. علاوه بر یک مسواک معمولی باید از یک "مسواک بین دندانی" )مخصوص ایمپلنت و شبیه به شیشه شور( و/یا "نخ دندان" نیز استفاده کنید.
 • اگر مطمئن نیستید که می توانید چنین سطحی از مراقبت و بهداشت دندان را داشته باشید ممکن است ایمپلنت گزینه مناسبی برای شما نباشد.
 • از دندانپزشک و متخصص بهداشت دهان و دندان بخواهید دستورالعمل های مربوط به بهداشت صحیح دهان و راهنمایی هایی درباره نحوه مراقبت روزانه را در اختیار شما قرار دهند.
 • ایمپلنت ها باید مرتباً توسط دندانپزشک/ متخصص بهداشت دهان و دندان به روشی مشابه دندان های طبیعی مورد بررسی قرار بگیرند.