0915-1525010

info [at] impelant.com

سه شنبه, 23 آبان 1396 ساعت 10:32

ایمپلنت دندان چیست؟

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

ایمپلنت دندان یک ریشه مصنوعی است که در استخوان فک کاشته می شود. سپس دندانپزشک می تواند تاج ها یا پل ها را به این "ریشه ها" متصل کند تا جای دندانی که افتاده است پر شود.

ایمپلنت ها به شکل پیچ هستند. ایمپلنت از جنس تیتانیوم است با قطر 3 تا 5 میلی متر و طول 8 تا 16 میلی متر.  معمولاً 3 تا 6 ماه طول می کشد تا ایمپلنت محکم به استخوان بچسبد و بعد از آن می توان دندان مصنوعی را متصل کرد. در برخی موارد ممکن است بتوانید این کار را زودتر انجام دهید.

ایمپلنت دندان

 

جایگزین های دندانی معمولاً از 3 بخش تشکیل شده اند

ایمپلنت به شکل پیچ در استخوان، یک قسمت پل مانند که از داخل لسه بیرون زده است و تاج که در بالای آن قرار می گیرد. بسته به تعداد دندان های مورد نظر برای کاشت، این مراحل به 4 تا 8 جلسه ویزیت نیاز دارد که شامل بررسی های اولیه دندانی است.

 

چرا باید از ایمپلنت استفاده کرد؟

 

از ایمپلنت ها برای جایگزین کردن دندان های افتاده در نتیجه جراحی، تخریب دندان ها، بیماری های لثه یا دندانی که افتاده اما دیگر در نیامده است )آژنسیس( استفاده می شود. اگر تعداد زیادی از دندانهایتان افتاده است پزشک می تواند چند ایمپلنت به عنوان پل بکارد یا اینکه از دندان مصنوعی متحرک استفاده کند. این مراحل توسط دندانپزشک به سرعت انجام می شود اما معمولاً کاشت ایمپلنت و اتصال آن به استخوان طول می کشد. مدت زمان انتظار در بیماران مختلف با یکدیگر متفاوت است.

 

چه کسی می تواند از ایمپلنت استفاده کند؟

 

ایمپلنت دندان روشی بسیار دقیق است و برای بسیاری از افراد فوق العاده خواهد بود. تعداد زیادی از افراد می توانند ایمپلنت کنند اما در موارد معدودی ممکن است میزان استخوان موجود در فک کافی نباشد، شرایط پزشکی خاصی وجود داشته باشد یا اینکه از داروهایی استفاده کنید که گزینه های موجود را محدود می کند. در افرادی که از توتون و تنباکو استفاده می کنند این احتمال وجود دارد که ایمپلنت های آنها شل شود و باید آنها را خارج کنند. دندانپزشکتان یک بررسی کامل بر روی دندان های شما انجام می دهد و اگر بتوانید از ایمپلنت استفاده کنید یا اگر سایر گزینه ها برایتان مناسب تر باشد به شما اطلاع خواهد داد.

 

ایمپلنت دندان چیست

 

مراحل انجام ایمپلنت به چه صورتی است:

 

. یک بررسی کامل با استفاده از تصویربرداری اشعه X و احتمالاً قالب گیری از دندان و مدل های استخوان آرواره )فک(.

  1. ایمپلنت با کمک جراحی در جای خود قرار می گیرد و در طول 3 تا 6 ماه به صورت طبیعی به استخوان می چسبد.
  2. ممکن است دندانپزشک ایمپلنت را تا زمانی که به استخوان بچسبد در زیر لثه پنهان کند. در این صورت برای اتصال پل در داخل لثه به یک عمل جراحی کوچک نیاز است.
  3. بعد از اینکه ایمپلنت محکم وصل شد، دندانپزشک یک قالب دندان تهیه می کند و یک متخصص امور دندان قسمت های تاج، پل یا دندان مصنوعی را می سازد.
  4. دندانپزشک بخش های نهایی را درون دهان قرار می دهد.
  5. چک آپ های بعد از ایمپلنت توسط دندانپزشک یا متخصص بهداشت دهان و دندان انجام خواهد شد

روشهای ایمپلنت

 

 

 

 

 

 

 

خواندن 234 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 26 آبان 1396 ساعت 09:55

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.